Rozhovor s naším odchovancom Miroslavom Giľákom

Vytlačiť
Uverejnené: 19. apríl 2015

Rozhovor s naším odchovancom Miroslavom Giľákom, hráčom FK Senica (žiaci U14) :

Miro Giľák ešte v minulej sezóne 2013/14 pôsobil v našom žiackom mužstve. V jesennej časti tejto sezóny odišiel na hosťovanie do SNV, kde zotrval len pol roka, pretože od roku 2015 si ho vyhliadla Senica. Porozprávali sme sa s Mirom o tom, ako sa mu darí v novom pôsobisku.

Aké sú podmienky na trénovanie v tvojom novom klube (Senica)? 

,,Tak podmienky sú v Senici výborné, máme tam dvoj / trojfázové tréningy do dňa. Tréneri sú tam tiež výborní. Je to asi najlepší klub na Slovensku, čo sa týka podmienok. Je tam všetko a veľký dôraz sa v klube kladie na prácu s mládežou."

Aké boli tvoje začiatky v Senici a ako sa ti darí?

,,Začal som zimnou prípravou, hrali sme prípravné zápasy. Proti Dubnici som dal svoj prvý gól za Senicu, a potom som nastúpil na zápas proti Tepliciam, kde sa mi podarilo streliť 3 góly. Následne sme odohrali ešte niekoľko ďalších prípravných zápasov, v ktorých sa mi celkom darilo. Sezónu sme začali v zápase proti Trenčínu, vyhrávali sme 1:0, mal som vyloženú šancu streliť gól, ale premárnil som ju a prehrali sme 3:1."

Potom si sa vraj objavil aj vo výbere do reprezentácie. Je to pravda?

,,Áno, prišla mi pozvánka na celoslovensky výber, čo ma veľmi potešilo. Hrali sme vzájomný zápas, v ktorom som strelil gól a na jeden som nahral."

Ako ti to išlo v ďalších zápasoch? 

,,Po výbere sme hrali proti Karlovej Vsi a v tomto zápase som strelil 3 góly a na 2 som nahral. Po tomto zápase som sa zranil, natiahol som si väz v kotniku, a tak som nehral proti Bieloruskej reprezentácií. Po týždni som však opäť nastúpil a začal som trénovať najprv zľahka a potom už naplno. "

Ako si spokojný so svojimi výkonmi a kto ti pomohol pri hosťovaní do Senice?

,,Zatiaľ som so sebou spokojný, ale stále treba na sebe makať a všetko v klube rešpektovať. Chcem sa poďakovať pánovi Komarovi, že má dostal do Senice."

Miro Giľák je tiež dôkaz, že v našom klube sa solídne pracuje s mládežou. ŠK Harichovce praje Mirovi veľa úspechov a nech to dotiahne čo najďalej !!!

 

comments
Logo ŠK Harichovce
sk_harichovce_logo.jpg


ŠK Harichovce