Zhodnotenie zápasu - dorast: FK Svit - ŠK Harichovce 27.09.14

Zhodnotenie zápasu - dorast - 8. Kolo: FK Svit - ŠK Harichovce 2:2 (1:0)

Góly : D. Klein, A. Klein

Zostava: P. Hrušovský - O. Kurta, A. Klein, Ľ. Karpiš, M. Greš - J. Košár, J. Lesnický, A. Neuvirth, A. Klein - J. Heimschild, D. Klein

Striedali: M. Rímsky

Tréner R. Šefčík:

"Na dnešný zápas sme cestovali k lídrovi tabuľky do Svitu. Išlo o šláger kola, lebo my sme boli pred zápasom na 2. mieste.

Od začiatku zápasu sme predvádzali kombinačnú hru na veľmi dobre upravenom teréne, dobre sme presúvali a hrali organizovane. Súpera sme napádali už na jeho polovici, nedovolili sme mu kombinovať, a tak len nakopával lopty, my sme ich zachytávali, a preto sme mali hru pod kontrolou. Ku koncu polčasu sme urobili v obrane veľkú chybu, súper nakopol loptu, obrana ostala statická a inkasovali sme gól. Do polčasu sme mali aj my šance, ale tu najväčšiu nevyužil D. Klein, keď vycvičil obrancov súpera, ale sám pred brankárom nepochodil.

Druhý polčas sme začali nátlakovo, s úmyslom streliť čím skôr gól. Šancí pribúdalo, ale súper pohrozil ojedinelým protiútokom a rozhodca odpískal PK proti nám po vymyslenej ruke, a tak super zvýšil vedenie na 2:0. Po tomto góle a preskupení, chlapci ukázali veľký charakter a zatlačili súpera a znížili sme gólom A. Kleina. Súper znervóznel, naše šance pribúdali a vyrovnanie padlo o 5 min. neskôr po góle D. Kleina. V tom momente hráči Svitu nevedeli čo sa deje, naši chlapci stále búšili do súpera, ale gólu sme sa už nedočkali. V 90. min nepochopiteľne rozhodca ukončil zápas po tom čo D. Klein sa rútil do veľkej šance.

Svitu ďakujem za korektné prostredie a našim chlapcom veľká pochvala za predvedenú hru. Je neuveriteľné, že prídeme do takého mesta my z maličkej dediny a naši chlapci sú futbalovejší a siahajú po víťazstve. To je pre nás trénerov také malé vyznamenanie, že svoju prácu robíme dobre.Tento výsledok a predvedená hra je motivácia do ďalšej práce všetkých nás čo robíme okolo mládeže a cekovo pre ŠK. Touto cestou sa chcem poďakovať aj Romanovi Hrušovskému, ktorý bol s nami na zápas a pozval chlapcov na posedenie na SLOVDEKRU kde pohostil cele mužstvo."