Turnaje

Vytlačiť
Uverejnené: 21. december 2012

Hokejový oddiel ŠK Harichovce sa dňa 10. februára 2013 v zúženej zostave zúčastnil hokojového turnaja v Spišskom Štvrtku.

Turnaja sa zúčastnilo 6 mužstiev (Sp. Štvrtok - 3 mužstvá, Harichovce, Lengvarty, Sp. Belá), kde hráči ŠK Harichoviec sa po základnej časti umiestnili na prvom mieste.

Hralo sa 2x8minút systémom štyria na štyroch bez brankárov.

-----------------------------------

Hokejový oddiel ŠK Harichovce reprezentoval v sezóne 2012/13 športový klub v MESTSKEJ HOKEJOVEJ LIGE v Spišských Vlachoch. V konečnom poradí sa umiestnil na siedmom mieste.

Pravidlá - hrací systém:

Hrá sa systémom každý s každým, podľa zvereného kalendára zápasov. Po odohratí všetkých zápasov, sa určí víťaz MHL. Rozhoduje počet bodov, vzájomný zápas, celkové skóre. V prípade zhodného skóre, rozhoduje vyšší počet strelených gólov.

1. Hrací čas je 3 x 20min bez zastavovania časomiery

2. Prestávka je 5 min medzi tretinami.

3. Začiatky zápasov:

Piatok: 18:30 a 20:00

Sobota: 8:00, 9:30 a 11:00

Nedeľa: 8:00, 9:30 a 11:00 Výmena zápasov je zakázaná. Organizátor má právo zmeniť časový harmonogram v prípade nepriaznivého počasia alebo technických problémov.

Mužstvo je povinne nastúpiť na zápas do 5min od uvedeného riadneho hracieho času. V prípade nenastúpenia mužstva, dané mužstvo prehráva kontumačne 5:0. V prípade, že zápas skončí v riadnom hracom čase remízou, nasleduje 1x5min predĺženie (rýchla smrť = víťazný gól). V prípade nerozhodného stavu po predĺžení, nasleduje trestné strieľanie systémom 3x z každého mužstva a potom 1x z každého mužstva až do rozhodnutia zápasu. Hráči sa môžu opakovať na trestnom strieľaní, až po vystriedaní troch hráčov z úvodného trestného strieľania.

Bodovanie zápasov:

Víťazstvo v riadnom hracom čase – 3 body

Víťazstvo v predĺžení alebo po trestnom strieľaní – 2 body

Prehra v predĺžení alebo po trestnom strieľaní – 1 bod

Prehra v riadnom hracom čase – 0 bodov

Rozhodovanie:

THK zabezpečí rozhodcov na každý zápas. Každý verbálny útok na rozhodcu sa trestá osobným trestom 10min. Fyzické útoky na rozhodcov sa trestajú vylúčením hráča do konca MHL. Osobný trest 2x10min za jeden zápas sa rovná vylúčeniu do konca zápasu.